Титли и медали завоюваха младите джудисти от „Локо“-Русе от две престижни състезания. На Държавния личен шампионат в Гоце Делчев Божидар Георгиев, който е ученик в Спортното училище, стана шампион до 60 кг., Орлин Александров е втори до 60 кг., Мартин Тончев – втори +60 кг., Калоян Николов – трети до 46 кг. Орлин и Калоян са възпитаници на Ученическа спортна школа.
Отлично се представиха и останалите джудисти, като много от тях играха в този най-важен формат за първи път. Сияна Софрониева, която беше с 4 кг по-лека и най-малка, игра и загуби за трето място, но направи най-красивия ипон.
В другия турнир – INTERNATIONAL JUDO TOURNAMENT ,, GLADIATOR OPEN – 2025, играха само най-малките джудисти (5-8г.), за които това състезание беше първо за годината. През първия ден те завоюваха 12 медала:
- Миран Юмеров- шампион до 18 кг
- Рая Иванова- шампионка до 19 кг
- Виктория Панчева- сребро до 19 кг
- Тереза Христова- трета до 19 кг
- Цветелина Бонева- трета до 32 кг
- Майкъл Сураев- трети до 23 кг
- Сияна Софрониева- шампионка 25 кг
- Йоанна Иванова- сребро до 25 кг
- Ваяна Софрониева- трета до 25 кг
- Виктория Терзийска- сребро до 52 кг
- Десислав Димитров- трети до 27 кг
- Никола Тончев- трети +60 кг.
Сияна, Десислав, Виктория Терзийска и Йоанна са от групите на УСШ и направиха най-добрите срещи и класиране.