Трима души са заловени в землището на село Писанец, след като обрали нива с домати. Собственикът й подал сигнал снощи на тел.112, че около 19.30 часа засякъл няколко души с конска каруца да крадат от насажденията му. Той бил изумен, когато установил, че берат необезпокоявано домати и ги товарят в каруцата. Когато се приближил да им потърси сметка, те потеглили веднага.
Полицията незабавно изпратила екип на място, който заловил крадците. Оказало се, че това са трима жители на гр. Ветово – мъж на 24 г. и две жени на 33 и 24 г. В каруцата, с която са се придвижвали, са открити два чувала и кофа, които били пълни с домати, с общо тегло около 65 килограма. На място е извършен оглед от дежурна оперативна група от МВР, случаят е документиран и е започнато разследване в хода на образувано досъдебно производство.
Крадците на домати с каруцата от Ветово дали не са от онзи етнос, за чиято ИНТЕГРАЦИЯ едни хора получиха едни пари по едни европейски проекти? Същия чудесен интеграционен ефект наблюдаваме къде ли не из родината, включително в гробищен парк Басарбово. Там есенно време с каруци и прътове любезните интегрирани брулят орехи , газят гробове, трошат паметници, а гробищната администрация вдига рамене, както и полицията. Разбира се всичко това е повод за задоволство и коментари с езика на любовта.