Днес в Русенски университет стартира Смесена интензивна програма „Проектен мениджмънт и социални ползи“, координирана от доц. Даниела Йорданова, преподавател във факултет „Бизнес и мениджмънт“. Събитието бе открито от зам.-ректора по международно сътрудничество доц. д-р Галина Иванова.
През настоящата седмица ще се проведе присъствено обучение, след което студентите ще продължат да работят онлайн в международни екипи, за да предадат след месец готови разработки за управление на проекти, които носят социални ползи и са свързани с решения за социално предприемачество. Тази практика не е нова за студентите от Русенски университет, които многократно са се включвали в подобни проекти в партньорски университети в чужбина, но е първата, организирана от Факултет „Бизнеси мениджмънт“.
В групата 32 студенти от 6 университета от Полша, Литва, Латвия, Румъния и Сърбия ще работят съвместно със свои колеги от Русенски университет. Програмата е насочена към придобиване на допълнителни професионални знания, изграждане на практически умения и насърчаване на комуникацията на студентите в международна среда и се финансира от програма Еразъм плюс на Европейския съюз.
В програмата ще се включат лектори от факултет „Бизнес и мениджмънт“ на Русенския университет. Доц. д-р Александър Косулиев ще изясни проблемите на социалния капитали социалните мрежи, доц. д-р Даниела Йорданова ще постави основите на проектния мениджмънт, а доц. д-р Емил Коцев и доц. д-р Даниел Павлов ще представят на студентите аспектите на социалното предприемачество и ще катализират творческия им потенциал с много практически примери и задачи. Предвидено е и практическо обучение, за запознаване на студентите с проектни инициативи, които носят реални социални ползи, което ще проведе Милен Добрев, ръководител на Русенска търговско-индустриална камара.
„Надяваме се студентите да натрупат много нови знания, да създадат трайни приятелства и да се вдъхновят за предприемачески инициативи през тази седмица“ – каза доц. Йорданова.
Програмата на обучението предвижда културни инициативи, които ще запознаят студентите и преподавателите от партньорските университети с културното и историческо наследство на Русе. Организаторите се надяват те да посетят града и университета отново скоро.