350 работещи във фирма „Пътниженеринг“ АД-Русе се включиха в благородната инициатива, подета от ръководството – да засадят гора на терен от 100 дка. Днес беше поставено началото, като бяха засадени 5000 дръвчета на първите около 10 дка, предоставени от Регионалното управление по горите, каза за Русе Медиа инж.д-р Петко Николов, директор на „Пътниженеринг“ АД-Русе.
Цялото залесяване е съгласувано с Горското, като идеята е освен да направим тийм билдинг, да оставим нещо за поколенията, за децата, за внуците. Все пак сме хора, които работим и живеем в областта и за нас е важно освен да работим, да оставим нещо след себе си. След време хората ни да доведат деца и внуци и да кажат: Това е гората, която ние сме засадили“, сподели още инж.Николов.
По препоръка на горските служители теренът се засажда с цер, защото това е подходящият вид за района. Всяка година ще се садят дръвчета на нови 10 дка, като материалът е закупен от разсадник със собствени средства на „Пътинженеринг“.
От фирмата ще се грижат да дръвчетата, като периодично ще идва водоноска да ги полива. Ако има изсъхнали, ще бъдат подменени.
Началото на новата гора бе ознаменувано и със специална табелка, а присъстващите можеха да си направят моментни снимки за спомен, на които се изписваха датата и поводът. Каузата обедини истински работниците от дружеството, за които след това бе подготвен и кетъринг с вкусните продукти на Свинекомплекс Голямо Враново.